| Neajutorat a întrebat:

Hei tpu...Azi dimineata cand am pornit pc-ul,inainte sa intre in windows imi aparea ca nu am niciun hard disk,asa ca am scos mufa de la hard si am introdus-o din nou, iar pc-ul a pornit...Intrebarea mea este:Credeti ca hard-ul e pe cale sa se strice, sau problema e de la mufa?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schimba slotul pe placa de baza. Daca face la fel schimba cablul SATA. Daca face la fel poate fi defect HDD-ul sau placa de baza si trebuie dus la reparat. Cand il duci la reparat sa faci semne rezistente pe toate piesele si sa-i pui sa ti-o dea pe cea veche (piesa defecta).
Aia nu se numeste " mufa" ci slot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a repornit si ti-a vazut hardul, probabil s-a miscat mufa si s-a slabit de acolo. problemele le cunosti mai intai daca iti da erori dese.Erori nu notificari cum ca hardul nu exista.

| Lin_Ade_1996 a răspuns:

Problema e de la mufa poate este stricata mufa sau nu a fost introdusa bine