| VibeR1 a întrebat:

Hei TPU, cum pot scapa de reclamele care mi le introduce browserul, am incercat mai multe browsere si imi tot apar aceleasi reclame. Mi-a fost downloadata o aplicatie - webssearch - si cred ca de la ea imi tot apar, dar cand vreau sa o dezinstalez nu imi merge, am incercat din cotrol panel dar nu imi da voie. cum o pot dezinstala?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Descarca si instaleaza Adblock Plus, este pentru browser-ele M.Firefox si G.Chrome.
2.Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/ Programs and Features (sau Add or remove Programs)/programul respectiv şi dai Uninstall(sau Remove).
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

1 răspuns:
| VibeR1 explică:

Mersi o sa incerc happy