| cosmin2899 a întrebat:

De curand am achizitionat un laptop ASUS F550JK, are i7, 8gb ram, placa video NVidia GeForce gtx850m de 4gb, problema mea este ca nu ii pot active wireless-ul. Am folosit hotkey-ul Fn+ F2, ledul s-a aprins, dar nu imi apare acea scarita cum ca as avea retele wireless disponinile, apare acel monitor cu un X mare langa. Aveti vreo idee, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai instaleaza-ti driver-ul si la wi-fi ca sa-ti mearga sa porneasca! Vezi ca este pe cd-ul pe care l-ai primit impreuna cu laptop-ul.

| cosmin2899 explică (pentru Jipa95):

Ok, acum alta problema, bag cd-ul in laptop si imi da o eroare cu net framework. Imi spune ca pentru a rula acea aplicatie trebuie intai sa instalez o versiune a NET Framework. Dar nu am cum deoarece nu am net.

| Jipa95 a răspuns (pentru cosmin2899):

Ok vezi si tu atunci unde gasesti sa-ti conectezi laptop-ul la un fir de net, si descarci framework de aici http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30653

| cosmin2899 explică (pentru Jipa95):

M-am gandit la altceva, am descarcat setup-ul de la net framework si l-am bagat pe stick, dar cand am bagat stick-ul In laptop nu s-a intamplat nimic, Laptopul are 3 porturi, mentionez ca este nou! Oare sa fie defecta placa de baza sau si ele depend tot de acele drivere?

| Jipa95 a răspuns (pentru cosmin2899):

Nu este de la laptop, nu ai instalat tu toti driverii si de aceea face asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cosmin2899):

Du-l la un amic sau o ruda care are internet si descarca absolut toti driverii. Daca are win 7 sau 8 iti descarc automat driverii.

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ținând cont că probabil sistemul de operare a fost instalat românește adică prost, ar cam... trebui resoftat folosind o conexiune de internet deoarece prin interent în cazu Windwos 8(de exemplu) și nu numai driverii vin prin automatic updates în timpul procesului de instalare a sistemului, ceea ce în cazul tău nu s-a întâmplat deoarece a fost dezactivat din pura prostie a așa numitului meșter.Succes
Succes

| K0sti a răspuns:

Laptopul are CD cu Drivere, foloseste-l! Cum ai vrea sa mearga fara drivere!