| DiidiiDuuda a întrebat:

Hei TPU, puteti sa ma ajutati cu ceva? Cum pot sa vand un pc? Il am de 3 ani, am dat 21 mil. pe el si vreau sa il vand cu 10. Merge putin mai greu pentru ca l-am dus odata la reparat si ala mi-a furat piese din el, dar l-am dus la altcineva si s-a reparat, singura problema este la unitate, nu citeste cd-urile. Cand se mai blocheaza dau restart dar nu se intampla nimic, nu se strica. si mausul si tastatura sunt putin uzate... Credeti ca as putea lua 10 mil. pe el? eu il folosesc, merge, nu il vand pentru ca nu imi place, il vand pentru ca am nevoie de bani sad.

13 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cu 10 milioane poți lua un PC nou, cu garanție care sigur merge cel puțin la fel de bine ca al tău.
Vezi că sunt firme care aduc calculatoare de firmă (DELL, HP, Lenovo/IBM etc.) din „vest" care merg încă foarte bine (și chiar și pentru astea oferă măcar 6 luni garanție!) la prețuri ceva mai mici decât ceri/vrei tu pe al tău.
Compară și decide - crezi că o să ai clienți la prețul cerut? Io unu' m-aș cam mira.

| mont a răspuns:

Poti pune pretul de 1000 ron negociabil. Ca sa gasesti cumparator pune anunt pe olx.ro, tocmai.ro, okazii.ro, softpedia, etc.

| miTzuliK93 a răspuns:

Pai, man, pune-i configuratia, ca sa vedem si noi daca ar merita 1000 RON. Procesorul, placa de baza, placa video, sursa, HDD si chiar si placa audio. Si poate dupa o sa-ti dam un pret mai aproape de adevar si o parere despre faptul ca tu vrei sa-l vinzi cu atat.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca nu ai precizat ce componente ai in computer. Cam greu sa afli un pret!

| marin81 a răspuns:

Pai ce configuratie ai pe el? Daca nu obtii atata pe el, incearca sa il vinzi pe componente

| DiidiiDuuda explică (pentru marin81):

Ma gandeam sa il vand pentru piese, dar nu stiu cam cat as obtine... happy

| MotanAndrei a răspuns:

10 milioane? da e un pret rezonabil!

| Dackvareder123 a răspuns:

îmi pare rău să-ți zic dar nu știu dacă iei 1000 lei pe el. Dacă iei 500 e bine. Dacă nu știi ce componente are îmi poți zice aprox. anul în care l-ai luat?

| CM_Cosminel_1999 a răspuns:

Pai, man, pune-i configuratia, ca sa vedem si noi daca ar merita 10 milioane

| katalyn16tpu a răspuns:

Pare praf.Multumeste-te cu jumate din suma probabilwinking
Altceva cum ti-a reparat altcineva piesele furate? big grin

| DiidiiDuuda explică (pentru katalyn16tpu):

Pai mi-a pus alt ventilator si l-am cumparat