| LaurPreda a întrebat:

Hei TPU, Romania se va uni cu Republica Moldova si se va face Romania Mare?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Nu, du-te în Moldova și vezi ce e acolo. Doar încearcă să le spui că sunt vorbitori de limbă română...Moldovenii sunt mai aproape de ruși, au fost rusificați foarte mult și până și în universități se predau 2 tipuri de istorie, cea oficială care e considerată de ei ca fiind varianta pro europeană și cea cu influențe rusești care îi învață minciuni. Oamenii sunt extrem de manipulabili iar moldovenii sunt cel mai bun experiment social care ne arată acest lucru.

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pentru aceasta este nevoie de un context istoric si politic favorabil.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta este o intrebarea interesanta, dar nu pentru noi, pentru Dl Presedinte!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa speram ca nu... spre binele Romaniei

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu. Ar trebui sa fie de acord ambasadorii sua si lor nu le prea place.

| CPAElites a răspuns:

La ce PIB avem...Nu se va intampla in urmatorii ~10 ani!

| untu a răspuns:

Ei,da da-le naibii de ambasadori americani ca nu e problema lor!

| ALGator a răspuns:

Dorința de unire a devenit tot mai firavă. Cine vor fi aceea care vor promova unirea? O mină de oameni?

| dragosbogdan001 a răspuns:

Multi oameni vor aceasta unire si este inevitabila. Avem aceeasi limba si aceeasi istorie. Totusi... nu cred ca ne vom uni prea curand. Cum am mai zis, uniunea e inevitabila, dar nu in viitorul apropiat (sau cel putin asa consider eu) deoarece sunt multi factori impotriva. Inca.

| Tpuist a răspuns:

Poate, dar nu se merită.

| mateiminecraft333 a răspuns:

Se va uni peste 4-5 ani