| BellaMarie a întrebat:

Heii am o problema cu telefonul care este android... Vreau sa ma conectez la Android Market ma conectez si uitati ce spune:
"This could be a temporary problem or your phone may not be provisioned for data services. If, it continues, call Customer Care.
Ce as putea face?sad
Fundaa

8 răspunsuri:
| BellaMarie explică:

O_O Wtf?!

| Emilian601 a răspuns:

Ar trebui sa intrii in setari sa activezi data traffic eventual si Wi-fi ...ai mb disponibili sau navighezi pe credit?

| BellaMarie explică (pentru Emilian601):

Am Router s-au cum se numeste...Si e gratis...

| Emilian601 a răspuns (pentru BellaMarie):

Poti naviga pe net si nu poti intra in Android market sau nu merge deloc?

| BellaMarie explică (pentru Emilian601):

Pot sa intru pe facebook youtube etc...Numai pe Android nu pot sa intru.

| Emilian601 a răspuns (pentru BellaMarie):

Android Market este o aplicatie specifica telefoanelor cu sistem asemenea, pentru ca o astfel de aplicatie sa fie rulata mobilul trebuie sa aiba acces direct la reteaua globala de Internet (nu prin Router), aplicatia recunoaste diferenta, asa ca nu ai cum sa vizitezi Marketu daca nu esti in legatura directa cu reteaua; totusi fi fericita ca-ti merge restul; P

| BellaMarie explică (pentru Emilian601):

Adica?

| Emilian601 a răspuns (pentru BellaMarie):

Ca sa poti intra in Android Market trebuie sa ai o conexiune directa la internet prin telefonul tau si atat, ceea ce necesita credit, Mb (activati poate printr-o optiune de la retelele de telefonie) sau Wi-fi-ul activat ca sa poti intra pe o retea deja conectata la net ceea ce faci deja prin Router ...insa nu degeaba se numesc telefoane smart, el recunoaste ca tu nu esti conectata numai prin telefon si nu-ti deschide aplicatia (eu as fi fericit sa am macar jumate din ce ai tu acum ) happy