| PandaGirl13000 a întrebat:

Nu de curand, fratele meu mi-a intrat pe pc cu programu Team Viewer ca sa imi instaleze un joc si eu cred ca a intstalat un program ca sa vada tot ce fac eu pe pc.Mi s-a schimbat culoarea taskbar-ului in albastru inchis si intr-o seara a revenit la loc pentru 5 secunde. Stiti cum pot afla daca chiar mi-a intrat si cum sa anulez asta? Dau fundita puppy dog eyes

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu un joc doar?happy Ia incearca sa descarci MalawareBytes si da-i o scanare, posibil sa iti fi instalat vreun keylogger care sa vada tot ce faci tu, pe ce site-uri intri, sa iti faca screen-uri la desktop din 2-2 sec spre ex sau etc, daca al malaware iti gaseste, sterge-l, in cel mai rau caz reinstaleaza windows-ul dar sterge si partitia c, si recreeaz-o, faza cu culoarea aia este de la tema, nu vad cum s-a schimbat asa repede? Dar tu nu ai fost atent ce facea el, pe unde umbla? Daca ti-a trimis ceva prin team viewer, fisiere sau etc?

| PandaGirl13000 explică (pentru anonim_4396):

Am instalat Malwarebytes de mult in pc si el si-a transmis un fisier Counter.Da, el mi-a instalat Sims 3
Si nu am sa reinstalez windowsu bc apoi mi se sterge tot si nu stiu sa il fac eu straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru PandaGirl13000):

Posibil in acel counter daca este.exe sa fie instalat un keylogger sau un program mai bun, nedetectabil chiar si de malaware, de obicei are o parola setata de "cel care il creeaza" in momentul tastarii parolei poc se vede pe ecran, nu stiu alte metode.