| Vodkaa a întrebat:

Heii TPU. Am incercat sa imi downloadez un joc de pe internet dar dupa ce s-a incarcat mi-a scris ca nu am suficient loc pentru setup in C. Stiti cumva cum as putea sa schimb locul in care se downloadeaza fisierele de pe internet? Cum ar fi din C in D...
FUNDA! big grin

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Depinde prin ce ai descarcat. Daca ai facut'o prin anumite programe specializate, sigur ai acolo o optiune, inainte de a porni descarcarea. Daca ai descarcat asa, fara niciun program, iti pot spune ca nu stiu.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Intri acolo unde se downloadeaza, pe site, sau in aplicatie si selectezi save - si apoi locatia o modifici ca iti va aparea o casuta ca sa poti schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca folosesti Opera, Firefox sau Internet Explorer, da pe save as si alege locatia. Daca folosesti Google Chrome, mergi la setari si apasa pe "Afisati setarile avansate" (show advanced settings), mergi jos si bifeaza casuta "Doresc să fiu întrebat(ă) unde salvez fiecare fișier înainte de a efectua descărcarea" (Ask where to save each file before downloading) si apoi incearca din nou sa descarci.