| Geani96 a întrebat:

Hello! Am o intrebare despre telefonul meu Nokia 6288.De un timp de vreme nu mai mai tine bateria.De exemplu il incarc acum si peste 2 ore imi arata ca nu mai am baterie.Am crezut ca e de la baterie, asa ca mi-am luat alta, dar vad ca la fel imi face.Nici de la incarcator nu e pentru ca mi-am luat altul si la fel face.Are cineva idee ce pot sa fac? FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| Corsarul a răspuns:

Indicat este sa mergi la un servis GSM sa-ti verifice telefonul. Poate ai probleme la soft, sau poate ai un scurt.

1 răspuns:
Apache
| Apache a răspuns:

...am avut si eu o problema asemanatoare cu un n95! pana la urma era de la un fel de cip si l-am schimbat!
dar vezi totusi daca nu ai programe care pornesc atunci cand porneste telefonul ( autorun ) ...asta ar putea sa consume mult!
eu iti recomand sa il duci in service! ...si ai facut o mare prostie sa dai banii pe o baterie fara sa stii sigur daca e de la asta!