| XxImoGirlxX a întrebat:

Hello!

imi poate spune si mie cineva putin mai explicit cum pot sa instalez sims 3? caci este un joc mare care ocupa aproape tot spatiul din computer si e greu de instalat. cine imi spune? fundita cel mai bun raspunswinking

Răspuns Câştigător
| WinterSoldier a răspuns:

Pai il am si eu. Se instaleaza mai greu dar trebuie sa mai stergi din diferitele programe sau alte jocuri de pe computer. Are niste cerinte optime pentru functionare:
Daca ai PC:Windows XP SP2 Sau mai bine merge pe Windows Vista
Trebuie sa ai cel putin 7 GB liberi pentru buna funtionare si placa si video si audio buna.Acum sa trecem la instalare
1. Introdu CD(DVD) in calculator
2.Trebuie sa urmezi pas cu pas intructiunile de pe ecran(Selecteaza limba, dai OK sau Next dupa caz )
3.Instalarea va dura cel putin o ora daca este incarcat calculatorul sau 1/2 din ora.
4. Apoi dai OK iar daca ai crack faci astfel:
START-MY COMPUTER-C-ELECTRONICS ARTS--SIMS 3--BIN-SI DAI COPY PT CRACK

2 răspunsuri:
| Hassel a răspuns:

Chestia cu spatiul din pc este relativa, fiindca poti avea hardul de la 40 de gb la 1 terralaughingsi la 1 terra memorie sims-ul abia daca se observa pe hard:dchestia cu instalatul e cam la fel la toate jocurile/programele.Ideea e sa dai la toate next, sa alegi fisierul unde trebuie instalat si sa bifezi acolo unde trebuie(bineinteles, trebuie sa stii si o iota de engleza), iar la sfarsit dai finishwinkingpacehappy

| SimsClub a răspuns:

Ai aici un tutorial care explica instalarea pas cu pas : http://www.simsclub.ro/....../index.php