| Florin_Colu_1997 a întrebat:

Hello TPU, am nevoie de ajutorul vostru pentru a face o imbunatatire a PC-ului.In primul rand sa va spun ca procesorul nu are nevoie de o imbunatatire, dar placa video da.Avand in vedere acest fapt,vreau sa stiu ce piese din calculatorul meu trebuie imbunatatite odata cu placa,orice ar fi sa mi le punctati aici.O sa las si specificatiile PC-ului, placa de baza tot. Vreau sa stiu tot ce trebuie imbunatatit ca PC-ul acesta sa ruleze o placa aceasta http://www.pcgarage.ro/......bit-lite/.

Bun,iata specificatiile: -Placa de baza : MS-7641 DDR3SDRAM, 1 socket AM3+

-4GB RAM

-Procesor AMD 6 nuclee de 3. 5ghz

Deci tot ce vreau sa aflu este ce trebuie sa schimb in acest PC ca sa pot savura placa de mai sus, multumesc.Indiferent ce,placa de baza tot,daca STITI,scrieti si specificati cu ce sa schimb, sunt foarte newbie la build-uri dar vreau sa joc la nivel inalt :)

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Procesorul pe care il ai e muci. Muci-muci-muci. Si-o ia big time si de la un i3 de ultima generatie de nu se vede. Mai bine mai astepti un pic si iti iei un AMD nou sau treci pe Intel.