| jethebest a întrebat:

Hello TPU. De curand mi-am instalat WINDOWS 8.1 PRO si nu stiu cum sa-mi instalez driverele sad Ce trebuie sa fac?

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Drivepack 14.8

| jethebest explică (pentru RAY):

E free? daca da, de unde pot sa-l iaul? happy

| RAY a răspuns (pentru jethebest):

Http://drp.su/ free man il folosesc de 2 ani

| jethebest explică (pentru RAY):

Sa vad ce pot sa fac happy

| RAY a răspuns (pentru jethebest):

Il descarci apoi cu daemon tools il montezi scanare, instalare drivere si gata

| jethebest explică (pentru RAY):

Nu mi-a dat nicio imagine.iso, e.exe! l am instalat si acum se instaleaza un driver ( pentru audio) sa vad daca merge happy

| RAY a răspuns (pentru jethebest):

Exe e pentru online man, iso e daca sal desrcaci full e ok si online, mare grija ce pc ai eu la astea vechi folosesc alte softurii care nu se gasesc usor, eu mi-am stricat windowsul cu drivere noi de multe ori, e vechi pc tau?

| jethebest explică (pentru RAY):

Nu, Laptop Asus X55VD-SX037D i3 2.20GHz,4G,500GB, nVidia GeForce 610M 1GB.

| RAY a răspuns (pentru jethebest):

Cu Asus am avut probleme cu driverele ai grija, nu trebia sa pui win8 mai bine 10

| jethebest explică (pentru RAY):

Nu cred ca merge sad ajunge pana la un procent si apoi ramane tot asa, se incarca

| RAY a răspuns (pentru jethebest):

Nu e bun win nu are cum eu asa n-am patit

| jethebest explică (pentru RAY):

Win de pe file l i s t, 8.1 pro oh go on am dat iesire, sper sa nu afecteze cu ceva

| RAY a răspuns (pentru jethebest):

La ce ai dat iesire?

| jethebest explică (pentru RAY):

Programul care mi l-ai dat. acum nu mai imi merge nici sunetul laughing)

| RAY a răspuns (pentru jethebest):

Da-mi i d si parola de la TeamViewer 10

| jethebest explică (pentru RAY):

Lasa ca o sa ma descurc happy

| RAY a răspuns (pentru jethebest):

System restore, dar nu are cum, numai instala audio, pentru video foloseste nVIDIA driverul de la ei

| jethebest explică (pentru RAY):

Cum dau system restore?

| RAY a răspuns (pentru jethebest):

Scrii in casuta aia de cautare system restore

| jethebest explică (pentru RAY):

Am dat. e ok acum, o sa le descarc pe fiecare pe rand si le voi instala maine, multumesc oricum happy

| RAY a răspuns (pentru jethebest):

Npc,noapte buna

| K0sti a răspuns:

Driverele la gasesti la producator, totdeauna! Daca nici niste amarate de drivere nu puteti instala, aruncati calculatoarele alea ca nu va trebuie!

| jethebest explică (pentru K0sti):

1. e problema noastra ce stim si ce nu stim.
2. le gasesc la producator dar un prieten mi-a spus sa caut un program care le gaseste pe toate.
3. asa e romanul, rautacios, cred ca nu ai ce cauta in comunitatea asta.
4. adu-ti aminte ca si tu ai fost novice si poate si acum esti, inainte sa vorbesti pe altii uita-te la tine happy
5. pa!

| K0sti a răspuns (pentru jethebest):

Cand esti habarnist, mai bine taci! Prietenul ala al tau ti-a spus o prostie. In primul rand la producator driverele sunt updatate la zi, in al doilea rand nici prin cap sa nu-ti treaca ca "programul" ala are toate driverele, in plus sunt drivere vechi! In al treilea rand sunt rautacios doar cu puturosii, asa incat daca vrei sa te scot din categoria asta, pune osul la treaba pana iti curge transpiratia pe la tample! Ai toate parghiile de care ai nevoie pentru a afla ce-ti trebuie fara sa pui intrebari si sa stai cu mana intinsa!
Succesuri!

| jethebest explică (pentru K0sti):

De ce as fi habarnist? am avut windows 7 si am avut CD cu drivere la el. Am trecut la win 10 si mi-a instalat el driverele. Acum am win 8.1 si vad ca nu si le instaleaza singur, asa ca am apelat la voi, comunitatea TPU. Apai vorba aia, nu exista padure fara uscaturi. Te sfatuiesc sa o lasi mai usor cu aerele astea si sa nu uiti ca si tu ai fost candva slab, fara prea multe cunostinte si cu 2 funde luatewinking.
P.S nu ma intereseaza deloc in ce categorie ma bagi tu laughing of Doamne, de-ar fi asta cea mai mare problema...

| K0sti a răspuns (pentru jethebest):

De ce as fi habarnist? uite de aia: "De curand mi-am instalat WINDOWS 8.1 PRO si nu stiu cum sa-mi instalez driverele "...chestie elementara care trebuie sa o stie orice utilizator de PC! Dar deja pierdem timp aiurea!

| jethebest explică (pentru K0sti):

Ok. Sper sa ajungi sus pretinzand ca le stii pe toate! bafta multa

| bonico a răspuns:

Salut,
Cum zicea si K0sti - driverele le gasesti 99% (spun 99 pentru ca nu intotdeauna se vor gasi drivere pentru toate SO)la producatori:
Ai aici driverele pentru laptopul tau, dar alta data sa retii raspunsul de mai sus >>> https://www.asus.com/Notebooks/X55VD/HelpDesk_Download/