| KhaZix a întrebat:

Helloo TPU! Pc meu ruleaza pe o placa incorporata (Intel Corporation - Display - Intel(R) 82945G Express) si vreau sa aflu ce capacitate are(mb). Multumesc! Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Placile video din procesor nu au o memorie proprie, ci si-o trag din memoria ram. Cu cat este mai mare memoria ram, cu atat creste si memoria video a chipului grafic.
De ex : 2gb ram - memoria video 900mb
4gb ram - 1700 mb, si asa mai departe.
Ca sa vezi de cat este din prezent memoria ta video, click drapa pe desktop-> screen rezoltion-> advanced settings, iar la adapter vei putea vedea de cat este.

Bft!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca si instaleaza CPU-Z

| Alexandru_Robert_1987 a răspuns:

Daca ai windows 7, 8 s.a.m.d apesi tasta windows (tasta in stanga jos stegulete) + tasta r, apoi scrii dxdiag alegi yes, Sus in meniu ai tagul Display.
(Aprox Total Memory) acolo iti arata memoria