| maryse_9270 a întrebat:

Help me!
De ceva timp am o problema cu PC-ul, ea este urmatoarea:
Cand il deschid sta aproximativ 10 minute si se stinge, de ce?
Dar, mie o fata mi-a zis ca atunci cand zic eu ca mi s-a stins PC-ul eu inca sunt pe mess, si in plus si beculetul de la unitate e aprins, adica unitatea e aprinsa doar monitorul mi se stinge, de ce?
Funda si vot!

Răspuns Câştigător
| Andrei_2426 a răspuns:

Se supraincalzeste, trebuie sa il desfaci si sa cureti fiecare bucata, sau daca nu sar pute sa fie de la sursa, e ieftina pana in50ron se gaseste la fiecare magazin de calculatoare.
si in caz ca nici asta nu e cel mai probabil placa video dar nu cred ca ti se intampla asa, de obicei la placa video nici nu se mai aprinde munitoru.

5 răspunsuri:
| aktlk a răspuns:

NU e stins calculatorul, intra in hibernare sau se stinge doar monitorul daca nu este folosit un anumit numar de minute poate fi si 10 minute de obicei e pus la 20 de minute. Daca ai Windows XP da click dreapta pe Desktop apoi Properties apoi apesi sus unde scrie ScreenSaver dupa aceea apesi butonul POWER si alegi la Turn off monitor, la Turn off hardisks si la Sistem standby, sa fie la toate "NEVER" apoi apesi butonul Aplly si ok.Atat si nu se va mai stinge.

| Onutzyk a răspuns:

Probabil ca monitorul este de vina.
Sau poate ai virusi, dar nu cred, cred ca monitorul e de vina.
Incearca sa vorbesti cu ai tai, sa ti`l repare... oricum singura nu vei putea sad

Succes! thumbs upwinking

| asdfqw a răspuns:

Crek e stricat monitoru straight face

| Cristi_3056 a răspuns:

S-ar putea sa fie placa video pe cale de "caput" [(death)moarte]

| alexisgeaninucka2001 a răspuns:

Sunt doua variante aici maryse :

1) nu ti se stinge monitorul, ci intra intr-o pauza si trebuie sa dai din mouse;

2) ai virus la monitor.

Deshy, varianta 2 ar fi mai buna. Cheama un specialist la tine acas' sa vada ca are pc-u'