| emasweetgirl a întrebat:

Help mecrying
deci problema e ca am avut windowsul cazut acum cateva zile siiei l-am reinstalat dar problema e ca nu imi mai merge mess-ul...imi spune asa:"This application has failed to start because d3d9. dll was not found.Re-installing the aplication may fix this problem"deci ce trebuie facut?:-|
va rog ajutati-ma!

10 răspunsuri:
| szergiu a răspuns:

Stiu. la fel am avut si eu te sfatuiesc sa iti mai reinstalezi inca o data windowsu. Format NTFS. si garantez ca merge

| Denisica a răspuns:

Sa dezinstalezi mess-ul si sa il instalezi iar...simplu

| adriancl a răspuns:

Instaleaza direct x si cauta un program pentru curatarea registrilor

| onlyone a răspuns:

Iti trebuie directx uite un link http://www.dlldump.com/......nload.html

| onlyone a răspuns:

Il descarci si o sa mearga messu

| Bucatarul.com a răspuns:

Re-installing the aplication may fix this problem.

Traducere:
Reinstalarea aplicatiei s-ar putea sa rezolve problema.

Pune mana si reinstaleaza messengerul!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"d3d9. dll" este un proces (o functie) ce apartine DirectX-ului, dar nu este o componenta critica. Il poti obtine de aici http://www.givemefile.net/dll/dll_4646.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai observat nu numai"mesu" nu-ti merge, "adica" daca reinstalezi sau schimbi Windowsu se sterg toate programele care au fost puse an el dupa ce ali cumparat.Adica raman doar cele de baza ( alea cu, care vine P. C-ul cand al cumperi) si trebuie sa le reinstalezi ( an cazul "messu-lui" dawnlod-eazal din nou si-ti va merge)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleazati messengerul