| CreEppY a întrebat:

Hey, am cateva intrebari.

1.Eu am router TP-LINK, si am un server de Bukkit Minecraft.Cand vreau sa fac si eu un host pe No-IP, il fac (adica sa se poate conecta direct, fara Hamachi sau altceva) si totul e bine.Eu ma pot conecta cu localhost, nu cu adresa care o am la host, am ip dinamic din cate stiu, si ceilalti nu se pot conecta daca am facut host, numai cu Hamachi.Va rog ajutati-ma cu un tutorial sau ceva si alt site de hosturi daca trebuie.Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie net. framework 1.1 sau 3.5 daca nu merge nici atunci, dai actualizare la windows.

| itextrat a răspuns:

Daca vrei sa afli adresa ip locala a routerului, citeste asta: http://bit.ly/1WA3h8d

| CreEppY explică:

Apropo, la site-ul No-IP cand imi fac host-ul, care tip de host trebuie sa aleg pentru router?
1.DNS Host(A)
2.DNS Host (Round Robin)
3.DNS Alias (CNAME)
4. Port 80 Redirect
5.Web Redirect