| Mariuka23 a întrebat:

Hey! Am inceput sa imi editez filmuletele cu Sony Vegas Pro 12. Filmez si inregistrez separat cu un microfon. Problema este cand trebuie sa sincronizez audioul din microfon cu videoul propriu-zis. Nu mi se sincronizeaza si imi face o mie de nervi. Oricat as trage de acele peakuri, sa se alinieze, cand verific de la inceput, totul o ia razna. Daca aveti niste sfaturi as fi foarte bucuroasa sa le primesc. Ofer funda cui ma,, salveaza" din incurcatura asta.

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

E normal sa te chinui, difera timpul de inregistrare audio cu durata video-ului.
(atat pe intreg, cat si pe bucati). Sony vegas are posibilitatea sa inregistrezi prin microfon in tip ce clipul ruleaza. Asa trebuie sa faci. Nu trebuie sa faci toata inregistrarea odata. Inregistrezi-salvezi ca proiect specific Sony Vegas (nu randezi). Dupa ce-ai facut toata inregistrarea si o verifici, atunci randezi si salvezi clipul video.