| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am o problema am o placa video geforce 8500 si am instalat windows 7, cd-ul cu driver care mi-l-au dat cand am luat pc are doar drivere pentru windows 2000, xp si vista.Am cautat pe internet driver pentru si am gasit dar problema este ca placa are capacitate de 512 mb si mie imi arata ca am 256 mb si pe windows xp imi arata ca am 512mb si imi mergea gta IV iar pe windows 7 imi arata 256 mb si nu imi merge gta IV. Ajutor!

4 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Incearca sa instalezi driverele de la vista. In general sunt compatibile. Mereu Microsoftul e inaintea lucrurilor, iar cand ii prinde si lumea din urma, iar o iau inainte cu alt sistem de operare.

| silverfaith a răspuns:

Ideea este ca drivere de win 7 sunt compatibile cu vista deci instalezi driverele de vista! si se rezolva problema

| jl12w7 a răspuns:

Vezi pe www.nvidia.com la drivers selectezi seria placii video si sistemul de operare si iti da un driver.Il instalezi si poate iti merge. Dar cu placa aceea nu prea o sa ti duca bine GTA

| p3t3r313 a răspuns:

Ciudat, eu zic sa incerci si cu driverele de aici: http://www.nvidia.com/object/win7-winvista-32bit-258.96-whql-driver.html
Daca tot 256 iti arata, inseamna ca asta este adevarata memorie a placii video, in xp o confunda si cu cea partajata cu sistemul.