| Maly123 a întrebat:

Hey am si eu o problema...mi-am luat o placa de baza noua (msi g41m-p33 combo) am 2 placute de 1gb procesor dual core pentium 3 nu stiu ce are dar mi se restarteaza va rog ajutati-ma daca puteti...

Răspuns Câştigător
| IT4Ever a răspuns:

Probleme pot fi multiple.
1. O eroare soft
2. O eroare hard de genul hard disk bulit, placuta de ram arsa etc..sau sloturi de ram ars
Iti sugerez sa incerci prima data sa schimbi sloturile de la placutele ram sa bagi doar cate una in sloturi diferite sa vezi daca nu e aia problema. Eventual sa il duci la un service IT in care ai incredere
3. Ar fii posibila si un conflict intre componente am patit si eu si e foarte greu de detectat in general

1 răspuns:
| itsoft a răspuns:

Se poate restarta din cauza ca ori placutele de ram nu sunt compatibile. Ori procesoru care la pus tu nu ai pus bine radiatoru la el si nu sta presat si se inchige si produce restart