| AnoNiM61999 a întrebat:

Hey as vrea sa imi iau un laptop.Cam ce laptop mu-ati recomanda si de ce.

Răspuns Câştigător
| bonico a răspuns:

Salut,
Daca ai suma de 3100 ron iti recomand un laptop Asus R555JQ-XO015D i7-4710HQ 1TB 4GB GT845M 2GB DVDRW, link >>>http://www.pcgarage.ro/......eedos-gray
Are cam tot ce vrei - incepand cu procesorul i7-4710HQ generatie 2014, bateria cu 6 celule, 3 porturi USB 3.0+1 port USB 2.0, placa video dedicata GeForce 845M 2GB si terminand cu HDD de 1Tb si structura solida a laptopului, eu zic ca face toti banii. Daca nu detii suma asta cumpara tot un laptop Asus (au racirea foarte buna aceste laptopuri) cu un procesor putin mai slabut - I3, I5, functie de ce vrei sa "construiesti" pe el - editare video, gaming, office. Bafta si sa ne spui ce ti-ai luat in final... eventual funda pentru cine ti-a fost de ajutor.

| AnoNiM61999 explică (pentru bonico):

Multimesc mult! Functioneaza foarte bine laptopul. Jocurile imi merg ff... Bine.E SUPER

5 răspunsuri:
| AnoNiM61999 explică:

Mi-ati* scuze

| danutz00 a răspuns (pentru AnoNiM61999):

Salll.daca vrei un laptop pentru jocuri si nu numai decat dar in special asa este...trebuie sa ai:-placa video buna
-gb ram 4
-procesorul bun.
Cam astea-s dar unu bun asa este si 30 de milioane..sau mai prinzi promotii

| danutz00 a răspuns:

Pai daca vrei sa functioneze jocuri neune pe el i-ti trebuie unul un adica sa aiba procesorul mai mare de 2-3,
gb ram 4, placa video sa fie buna ..cam asta e.

| MskDesign a răspuns (pentru danutz00):

Sunt si laptop-uri pentru jocuri? Nu mai bagati lumea in confuzie daca nu aveti habar ceea ce vorbiti.Gaming-ul se face pe Desktop!