| KiLLeRthEb3st a întrebat:

Hey guys am o problema acum ceva timp am instalat pe un pc un program care actioneaza ca o siguranta pentru pc Adica daca placa video se incalzeste prea tare programul sa ii dea disable dar programul nu a luat in calcul ca este singura placa video si este integrata (interna) si programul i-a dat disable iar cand pornesc pc-ul se aude un beep lung si doua scurte ceea ce inseamna eroare bios placa video tin sa spun ca programul ii da disable placii video din bios acum stau pe un laptop vechi aveti vreo idee cum as putea repara pc-ul?

Răspuns Câştigător
| TechGuyTpu a răspuns:

Se poate ori sa fie de la memoria ram ori placa video.Indeasale mai bine acolo. Daca tot face la fel ai o baterie micuta care este utilizata pentru a tine bios on cand opresti pc, o scoti pentru 1m si o bagi inapoi.Dar fi atent, o pui inapoi la fel cum ai luat-o, altfel pocneste pc.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Ma indoiesc ca ii da disable din BIOS! Ai alta problema! Acel program nu functioneaza decat dupa ce intri in windows!