| CinevaNou a întrebat:

am auzit ca daca fac overclock la procesor nu-mi mai esueaza itemele la metin2. Stiti un program care face overclock?

Răspuns Câştigător
| Hevnoraak a răspuns:

Overclock-ingul nu are nici o legătură cu metinul, eşuarea e strict controlată de server.

1 răspuns:
| Me2 a răspuns:

Cand faci overclock, pur si simplu ridici frecventa procesorului daca placa ta de baza iti permite
1.Trebuie sa te pricepi la voltaje, daca ii dai prea putin ..nu mai porneste, daca ii dai prea mult il prajesti
2.Iti trebuie un cooler bun ca sa faci overclock, ca daca nu, prajesti procesorul
3. Overclock se face din BIOS-ul placii de baza
4. Dupa cum am mai spus, overclock =ridica frecventa procesorului, nu are treaba cu jocuriile