| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de o parere. Vreau sa imi cumpar un aparat foto... undeva pe la 23 de mil. Ce sa aleg intre Canon si Nikon? thinking Si de ce? big grin FUNDA!

Răspuns Câştigător
| FeelLove a răspuns:

Eu ti-as recomanda Nikon. are unchiul meu aparat foto Nikon si face poze minunate. Sunt diferite setari in functie de peisaj, daca e mai intuneric, mai lumina, zi, noapte. Despre Cannon nu stiu ce sa zic. E decizia ta. Bafta! Sa faci cat mai multe poze!

6 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Eu votez Sony! Este mult mai bun si mult mai fresh ca sa zic asa!

| ɔɐıɔ a răspuns:

Depinde,Canon e mai bun pentru aparatele panoramice,alea mici
si Nikon pentru cele de evenimente,nunti, botezuri, dar si pentru portrete.

| danielcretu1980 a răspuns:

Lumix.

| kathgilbert a răspuns:

Eu optez pentru Nikon. Am un Nikon Coolpix L120, nu e cine stie ce, dar pentru mine e perfect. Nu am avut probleme cu el vreodata. Am mare incredere in aceasta firma. Dar sunt sigura ca si Canonul promite calitatea.

| Taylor4Cullen a răspuns:

Eu am Nikon si mi se pare foarte bun. Ti`l recomand. Mai departe e alegerea ta

| Seby484 a răspuns:

Pai amandoua sunt foarte bune, amandoua sunt japoneze adica sunt de inalta calitate, acum depinde ce functii are fiecare.Iti recomand sa mergi direct in magazinele de electronice ca sa vezi cum sta treaba.