| Sorin_Constantin_2000 a întrebat:

am o intrebare.Care din cele doua placi de grafica de mai jos e mai buna Radeonul sau GTX-ul?
GTX 960 OC STRIX
RADEON R7 370 STRIX OC GAMING

Si de ce?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nvidia...are technologii mai bune si in plus o durata de viata mai mare... 2 gb si 128 de biti sunt suficenti ca sa rulezi cele mai noi jocuri la grafica medie spre high pe un format full hd.

Dar daca vrei putere bruta si o durata mai mica de viata ia radeonul...iar cei 4 gb si 256 biti iti permit rularea celor mai noi jocuri la setari high-ultra pe un format full hd.

| VladyXR a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze,dar cine ti-a zis ca acel radeon are o durata de viata mai mica? Vai, vai ce prostii, depinde cum iti fortezi placa, acest "client" care isi va cumpara acest radeon nu o va forta, placa va ramane intre 25-30 C, toate placile noi cumparate au aceste temp C, eu personal as alege nVIDIA, deoarece acest radeon ramane ca o placa din seria r7 2xx, are 925 mhz si 960 gtx are 1. 1ghz, e total #worth sa cumperi acel r7.

| VladyXR a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze,dar cine ti-a zis ca acel radeon are o durata de viata mai mica? Vai, vai ce prostii, depinde cum iti fortezi placa, acest "client" care isi va cumpara acest radeon nu o va forta, placa va ramane intre 25-30 C, toate placile noi cumparate au aceste temp C, eu personal as alege nVIDIA, deoarece acest radeon ramane ca o placa din seria r7 2xx, are 925 mhz si 960 gtx are 1. 1ghz, e total #worth sa cumperi acel r7..si acel radeon nu va are nici 3gb, sa gandim logic ca gtx 970 are 4gb si de fapt are 3.5...

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladyXR):

Calitatea inferioara a placilor de la amd

| n1n1o a răspuns:

Sal, R7 370. "Si de ce?" Latimea de banda indiscutabil mai ales in jocuri e super ok.