| xjustfearless a întrebat:

am o problema cu calculatorul. ieri cand am pornit centrala nu mi se deschidea monitorul, l-am scos din priza de cateva ori, am scos cablul ala de legatura, l-am bagat iar si nimic! azi cand am deschis iar minune, mi-a mers! ce are? o sa faca iar asa?

5 răspunsuri:
| Gabriel892 a răspuns:

Ai condensatori morti,verifica placa de baza, sursa si placa video de condensatori umflati, daca ai te duci la service sa ti schimbe(daca nu ai si mai face asa da-i un reset de bios si curata memoriile si sloturile)

| Lollidella a răspuns:

Paca video e buba big grin Asa am patit si eu... numai ca mie mi.au aparut imp de 1 saptamana niste dungi ciudate pe ecran si l.a un moment dat nu s.a mai deschis deloc big grin si l.am dus la service si mi.au zis ca era arsa... soo mai bine te duci si tu cu unitatea la un service si vezi ce iti zic si ei big grin

| Magoo88 a răspuns:

Posibil sa fie de la sursa. Incearca sa-i schimbi sursa daca iti mai face asa.

| Adryan657 a răspuns:

E de vina placa video
asa cred
cel mai bine este sa vb cu un specialist
iti va spune sigurbig grin

| eduardinoedy a răspuns:

Da. e posibil sa faca din nou. De vina cred ca e placa video.