| TheFuckingMaiX a întrebat:

Hey TPU,Am o tableta de la Evolio,si astazi am observat ceva,care mi s-a mai intamplat,imi arata ca sunt conectat la internet,si am toate linile,dar sunt cu gri,si nu merge, ce pot sa fac sa mearga?
FUNDA! (P.S: Eu am roouter)

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai dezactiveaza si activeaza iar wifi-ul. Daca nu merge poate sa fie un bug. daca nu gasesti o alta metoda cea mai simpla si rapida e sa dai o resetare la setarile din fabrica.Bafta

| TheFuckingMaiX explică (pentru FlorinCiokan):

I-am dat resetare din fabrica, dar tot nu merge... :'(

| TheFuckingMaiX explică (pentru FlorinCiokan):

De fapt am asteptat 5 min. si dupa s-au facut albastre linile, MULTUMESC!

5 răspunsuri:
| aalexei a răspuns:

De obicei daca liniile sunt gri - tableta nu are conexiune internet (doar retea locala).
Cand apare conexiune la internet, liniile devin albastre.
Verifica cu alt telefon/laptop daca este internet, daca nu-i - suna la provider.

| TheFuckingMaiX explică (pentru aalexei):

Doar la tableta face, am alt telefon care prinde internet, si m-i-a facut si telefonul asa, si de multe ori am sunat la DIGI(De la digi am roouter-ul) Si dupa a mers...Ma gandeam ca este si alta solutie... sad

| TheFuckingMaiX explică (pentru aalexei):

Doar pe Youtube Si Pe Magazin Play nu merge, am eu niste jocuri care necesita o conectare la WI-FI, si merg, dar Youtube-ul Si Pe Magazin Play Nu merg... :'(