| Gabriel_Pop_1966 a întrebat:

Am si eu o intrebare!
Mi-am luat un micro card de 16 gb si telu nu mi-l citeste, tele. este un Samsung cu androidul de 4.1.2

3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Incearca sa il formatezi in alt dispozitiv.

| lpavel a răspuns:

NU ai ce face, NU e compatibil,, telu'' tau pentru o memorie asa mare sau pentru acel tip de cartele... du-l inapoi si schimba-l pe unul cu memorie mai mica! Bafta!

| RaduTN a răspuns:

Salut, uita-te la specificatile telefonului si vezi care este memoria maxima pe care o poate avea cardul ca sa fie compatibil, daca nu poate citii 16gb nu ai ce sa faci in afara sa vinzi card-ul si sa cumperi unul compatibil. Daca poate citii 16gb baga card-ul intr-un alt telefon si vezi daca il citeste, daca-l citeste este din cauza telefonului tau si ai putea rezolva problema printr-un reset factory, apoi reformatarea card-ului.
Daca nu-l citeste nici daca-l bagi intr-un alt telefon este din cauza card-ului si ar fi bine sa te duci cu el la magazinul de unde l-ai cumparat si sa le spui problema, poate card-ul mai are garantie si o sa ti-l schimbe cu unul care este bun.

Bafta!