| MVRIVN a întrebat:

Am si eu un Stick Wireless cu care ma conectez la router, asta inseamna ca am ip dinamic? Daca as avea prin cablu as fi avut ip dinamic sau static?

3 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Nu are nicio legatura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai static acum.Acelas ip cand te conectezi.da,la cablu e dinamic,adica ip-urile se pot schimba imediat dupa ce te-ai reconectat la net.
Ip-ul dinamic e mai...bun deoarece unele siteuri nu te lasa sa faci cont cu acelasi ip, adica cu un ip static nu pot eu face doua conturi pe site-ul rmiroyal de xemplu, pe cand daca as avea dinamic, as putea face tocmai pentru ca siteul citeste alt ip atnci cand ma conectez.Ip-ul il poti avea dinamic contra cost, luand legatura cu providerul de internet.

| Derp02 a răspuns:

Locic ca nu are nici o legatura, si eu am router.