| Dana_Nicoleta_Huluţă_1994 a întrebat:

am un web cam life cam hd-3000 şi nu pot schimba rezolutia.am dezinstalat driver-ul, l-am descarcat iarasi si tot degeaba.nu-mi apare la setari sa modific rezolutia. ştiti cumva care este motivul si ce trebuie facut?

2 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

In primul rand de ce vrei sa ii schimbi rezolutia? eu stiam ca web-urile astea vin cu o rezolutie nativa de 720p sau 1080p pentru filmare, pe partea de video a ta vad ca are 720p si nu cred ca o poti schimba pentru ca atunci cand o conectezi la PC si ii instalezi driver-ul ea filmeaza la rezolutie maxima...acum cred ca depinde si de placa video dar aici nu sunt sigur.

| Dana_Nicoleta_Huluţă_1994 explică (pentru SorinTudor):

Rezolutia era maxima prima data cand am luat web-ul, reusisem sa -i modific rezolutia, era mai mica ca si acum.dar mi-a umblat cineva in calculator si nu-mi mai apare setariile rezolutiei