| claudiosuraj1 a întrebat:

as vrea sa stiu ce pc(configuratie)e mai bunabig grinell xps 430:procesor dual core 2, 6Ghz,4 Gb DDR3, placa video dedicataRadeon x1650(512mb),hard 500Gb sau Lenovo:procesor Quad core 2.41 Ghz, 4 Gb, Hard 1TB, placa video Intel Hd 2058mb integrata.Primul are placa dedicata dar mi se pare slaba...iar al doilea are placa de 2 gb dar e integrata,care e mai buna? Ms, funda

1 răspuns:
| Robyroberto32 a răspuns:

Nu ai mentionat numele procesoarelor deoarece poate sa fie importante. De exemplu un dual core poate fii i3, iar acel quad un athlon 5350 in cazul in care iti recomand cel cu i3. Dar pentru ca nu stiu ce model se peocesor ai, recomand, la prima vedere, a doua varianta.