| Panteraa a întrebat:

Cartela mea sim are si o forma din care cred ca se desprinde si devine micro sim. Daca o desprind tot merge, nu? Intreb asta ca pana nu de mult am avut o cartele veche de vreo 10 ani si nu avea asa ceva si nu puteam sa o pun intr-un smartphone.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti merge. Desprinzi partea exterioara si o pastrezi. Daca vrei poti s-o pui la loc intr-un sim mare.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Depinde de telefon, logic!

| Jipa95 a răspuns:

Da, partea aceea de pe cartela sim daca il dezlipesti se transforma intr-un micro sim.

| Neo12 a răspuns:

Da, merge. Dar la loc să ştii că nu o mai poţi face.
De aceea au fost create aceste cartele, pentru a fi utilizate pentru orice tip de telefon.

| FanLenovo a răspuns:

Exista sanse sa nu iti mearga daca ai un telefon pentru sim normal.

exista telefoane care utilizeaza Sim normal / micro sim [sau ambele dual sim]

Succes.

| NU_Optimistu_1991 a răspuns:

Da, se poate desprinde si ai cartela micro simwinking iti merge, stai lin big grin funda? :3