| BiancaAlecsandra a întrebat:

ce parere aveti de acest laptop
http://www.calculatoare-second-hand.biz/......d-rom.html
Multumesc!

7 răspunsuri:
| BurloiuRaul a răspuns:

Hei.La ce vrei sa il folosesti? Gaming, sau doar sa stai pe browser?

| BiancaAlecsandra explică (pentru BurloiuRaul):

Pai sa il folosesc pentru internet, jocuri online, pentru scoala... chestii normale deci nu vreau programare sau ceva de genu

| BurloiuRaul a răspuns:

Nu prea e bun.Am un calculator asemanator, putin mai bunicel. (Desktop, nu laptop) dar tot ma chinui cu statul pe internet (browser), jocurile online, chiar si in Word se mai blocheaza cate odata. Daca il vei cumpara va trebui sa reinstalez Windows-ul odata la cateva saptamani.Mai strange bani si sa iei ceva mai decent.
FUNDA?

| BiancaAlecsandra explică (pentru BurloiuRaul):

Imi poti da niste firme bune pentru asta?

| BurloiuRaul a răspuns (pentru BiancaAlecsandra):

Pentru reinstalarea Windows-ului? Este foarte usor, nu iti trebuie firma, te-ai putea duce la cineva sa iti imprumute un Windows XP (Configuratia lui nu duce mai mult de Windows Vista, care e o panarama)Poti cauta tutoriale pentru asta.Nu iti trebuie o firma "buna" in reinstalare windows-ului.
Funda?

| BiancaAlecsandra explică (pentru BurloiuRaul):

Nu ...ma refeream la firma de laptop cum ar fi Dell etc. care ar fi mai bun?

| BurloiuRaul a răspuns:

Fujitsu nu e o firma buna in acest lucru.L-am schimbat deoarece reinstalam Windows-ul odata la 2-3 zile...Dar avea alte piese...Nu cred ca o sa se intample la fel cu al tau, dar ar trebui sa strangi bani de un laptop mai performant, dupa ce gasesti unul, sa revii cu o intrebare si o sa iti raspund.