| PurpleKusH a întrebat:

cum pot face sa optimizez windows 7 ultimate sa nu mai manance atatea resurse si sa nu mai consume atatia rami

Sa consume similar cu cat consuma un xp care cum bine stim consuma putine resurse astfel pc-ul se misca mai bine

Deci ce ar trebui sa dezactivez servicii startup sau mai stiu eu ce ca s amearga bine si cum

Multumesc Anticipat Dau funda la cine ma ajuta!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce sistem ai?

Răspuns utilizator avertizat
| Zaygon a răspuns:

Treci la Win 8/8.1 ca nu mananca atatea resurse.

Răspuns utilizator avertizat
| muscleman a răspuns:

In primul rand sa stergi programe de care nu ai nevoie. apoi du-te la start-control panel-system and security-administrative tools-services si de aici dai click dreapta pe serviciul dorit si properties si la startup type modifici conform tabelului urmator:

http://www.blackviper.com/......gurations/

la display name e trecut numele serviciului si la coloana "safe" e starea in care trebuie sa fie.

apoi dai un restart la calculator si ar trebui sa mearga mai bine.