| alexion78 a întrebat:

eu am un laptop si am la virusi o groza cum pot sa ii scot?

5 răspunsuri:
| geo675 a răspuns:

Ca sa scapi de virusi poti sa stergi fisierele virusate dar nu o sa ajunga caci ei incep sa se raspandeasca peste tot asa ca e recomandat sa schimbi windowsul. daca nu stii sau nu poti ia-ti un antivirus de genul nod32(ultima varianta scoasa) sau avira si da un scan... o defragmentare, asta o sa ajute pentru o perioada dar trebuie sa iti schimbi neaparat windowsul in cazul in carea i multi virusi periculosi dar daca nu iti ajunge defragmentarea...asta ramane la latitudinea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o scanare cu avast. Daca nu merge, fa-ti copii la fisiere si reinstaleaza windows-ul.

| Darcos a răspuns:

Instaleaza Malwarebytes:
http://www.malwarebytes.org/
Este foarte bun, te asigur!

| anonimgirl98 a răspuns:

Instalează-ţi un antivirus.Norton îi bun.

| valyboy1 a răspuns:

Cu un antivirus cum ar fi (avast2011)