| Bădică_Cătălin_1997 a întrebat:

In prezent detin un laptop Laptop HP Pavilion 17-f250nq si as dorii sa ii schimb procesorul i5 de 2.2 GHz cu unu i7 de 3.2 GHz sau tot cu un i5 de 3.4 GHz... Se poate schimba la un service? Este complicat? Poate afecta alte piese?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Laptopul nu e desktop!

| Petre_Costyn_1993 a răspuns:

E complicat. mai usor ar fi sa iti schimbi ramii sau hd-ul

| Bădică_Cătălin_1997 explică:

Stiu,sa inteleg ca nu se poate?

| K0sti a răspuns (pentru Bădică_Cătălin_1997):

Depinde, pui mana frumusel si cauti pe Google si vezi daca modelul respectiv si BIOS-ul, iti permite upgrade-ul! Dupa care vezi daca gasesti acel model de procesor care sa presupunem ca ai putea sa-l schimbi. Ceea ce ma indoiesc!

| Bădică_Cătălin_1997 explică:

Ideea e ca laptopul e performant asa, dar procesorul lasa de dorit si de aceea as vrea schimbarea lui...