| dana1407 a întrebat:

Noaptea trecuta am lasat calculatorul de la birou pornit, iar azidimineata cand am venit el se afla in meniul de BIOS. Am incercat sa ii dau restart in speranta ca isi revine, dar intra tot in meniul BIOS. Ce e de facut? Multuuumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca o reinstalare de Windows. Daca nu merge inseamna ca-i dus HDD-ul.

2 răspunsuri:
| florinflorescu a răspuns:

Salut, eu las la birou pc-ul pornit non-stop, nu am patit niciodata. Poate a intrat cineva la tine in pc a facut ceva setari acolo. Ori apelezi la un specialist it ori reinstalezi windows-ul. Succes.

| Decicumzici a răspuns:

Eu cred ca. S-a incalzit ceva piesa si s-a resetat. A intrat in bios sa previna arderea unei componente. Daca nu mai intra in windows nicicum incearca reinstalarea windows. Daca nici asa s-a ars ceva in el. Se mai poate o chestie, in bios de exemplu la laptopul meu, daca pun lunch csm enabled nu mai iese din bios veac. Daca pun disable boteaza windows. Poate ai si tu optiune dintr-asta.