| enerky a întrebat:

se poate da reset la pc sau la windous adica toate programele se sterg cum ar fi 1 windous nou

2 răspunsuri:
| ale28bz a răspuns:

Acest reset despre care tu vorbesti, ar fi posibil doar daca dupa instalarea Windows-ului ai facut un punct de Restore din Sistem Restore * din Windows, sau ai instalat un procram ca Acronis treu Image, care iti poate crea un punct de restore si printr-o simpla apasare a taste F11 ai Windows-ul ca nou. Mai e si varianta Laviniei, dar aia nu ar mai fii reset ci formatare, o poti face la instalarea Windowsului prin stergerea partitiei C - redimensionarea si crearea din nou a acesteia, la inceputul procesului de preinstalare a Windows-ului vei avea aceasta optiune

| Lorodana a răspuns:

Format c: in run cmd