| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Tocmai am achizitionat & instalat un router wifi de la Telekom. Daca intru de pe mobil va trebui sa platesc in plus?

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Nu! E acelasi net, platesti la fel, modalitatea de conexiune e alta, banda se imparte daca ai mai multe device-uri wifi. Platesti contractul de la Telekom! Sa nu uiti sa iti parolezi accesul la router si wifi-ul, nu de alta, dar sa nu intre si altii pe wifi-ul tau; nici pe router, pot sa modifice din setari daca nu e parolat la acces!

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu prea spargi standardele de inteligenta, asa-i? Intrebare ajutatoare - daca iti cumperi un lighean sau o galeata pentru a cara apa prin casa/curte, mai platesti inca o data apa cind le umpli sau nu?

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Raspuns,tot aceeasi cantitate de apa plateste.laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ma sabotezi aici sau ce? big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, ai cumparat un dispozitiv care iti ofera net wireless, abonamentul ramane acelasi

| SweetMinion a răspuns:

Nup

| Cristina11r a răspuns:

Chiar daca am schimbat doar routerul, nu si contractul?

| Msh13 a răspuns:

Nu :*