| AxelPheonix a întrebat:

Vreau sa imi gasesc un calcuator de gaming si am de optat intre : Asus K30AD cu Intel Core i5-4460S de 2.9 GHz din generaţia Haswell, placă video Nvidia GeForce GTX 745 de 4 GB RAM, 4 GB de memorie RAM DDR3 şi HDD Seagate de 1 TB si intre un Lenovo IdeaCentre H50-50 cu procesor Intel Core i5-4460 cu frecvenţa de 3.2 GHz, placă video dedicată Nvidia GeForce GTX 745 de 2 GB, 8 GB RAM şi HDD cu capacitatea de 1 TB. Deci care sa il aleg?

Aveti aici un site cu mai multe detalii:http://www.giz.ro/componente-pc/calculatoare-gaming-ieft ine-14914/

Apropo... DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Prietene, nu faci cea mai buna alegere cumparand un sistem direct preasamblat.
In primul rand majoritatea dintre ele nu au componente de calitate, o placa video ce poate rula ok ultimele jocuri aparute, etc. In rest au pe ele un cpu sa iti scoata ochii, si cam atat.
Din cate se pare tu ai un buget de 27-3000 lei.
Uite la ce m-am gandit eu : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1329323/
Fara dar si poate cu acea configuratie pe care iti recomand a ti-o si faci, poti rula ORICE joc si cele ceva urma sa se lanseze in urmatorii 4 ani la cele mai inalte detalii.

Bafta!