| ♥✖nYkO✖♥ a întrebat:

Hey... vreau si eu niste tutoriale interesente pentru photoshop:D plss. ceva care sa imi arate cum sa pun aripi la o poza sau ceva de genu. aa si un tutorial in care sa imi arate cum sa modific si eu o poza in genul asta:

http://img35.imageshack.us/img35/9627/imagkw.jpg

3 răspunsuri:
| eXtrike a răspuns:

Incearca pe forumuri GFX de obicei acolo gasesti tutoriale bune iar in poza data sa folosit numa brushes...

| Lyss . a răspuns:

Tutoriale gasesti pe www.deviantart.com. Scrie photoshop tutorial si gasesti acolo multe chestii interesante. Ca sa pui aripi poti descarca wings brushes sau ceva de genul de pe deviantart. Le dezarhivezi, intri in photoshop unde arata pensula aia, dai click pe sagetuta aia mica indreptata in jos si dai Load Brushes. Asa le instalezi. Apoi faci layer nou sau cum iti place tie sa lucrezi si umbli la optiuni sa arate cat mai realist. Poti incerca Stroke, Owter glow, Inner glow. Dai click dreapta pe layerul cu brushurile puse si dai Blending Options. Sa poti incerca sa pui un render cu aripi n__n.
Ca sa faci o poza in genul celei de mai sus ai nevoie de rendere *poze cu fundalul decupat, cele doua fete adica *, brushes pe care le iei de pe deviantart, gradient maps, texturi, c4d-uri. Le gasesti pe toate pe deviantart.
Uite aici un tutorial care iti arata cum sa pui aripi.
http://browse.deviantart.com/? cu=wings%20tutorial&order=9&offset=24#/d651jn
Daca nu ai inteles prea bine, imi poti da un PM cu id-ul tau si iti explic mai bine pe mess xD.
Spor la editat!

| Aura a răspuns:

Http://www.tutorialephotoshop.ro/

Aici cred ca vei gasi tot ce iti trebuie.