| gGrigore a întrebat:

Heyy,as vrea să-mi iau o consola, ma refer la ps3 si Xbox 360.
1. Xbox 360 superslim 500gb freeboot cu 80 de jocuri instroduse deja pe hdd.
2.Sony PlayStation 3 500GB Super Slim +++ Move Motion Controller +++ Sony Eye-Camera +++ Discul Sports Champions 2.
Avantajul la Xbox 360 este ca jocurile sunt ieftine
Dezavantajul este ca daca vrei sa te joci online trebuie sa plătești lunar, dar la Xbox acesta doar offline ca e freeboot.

Avantajul la ps3 este ca te poți juca online free.
Dezavantajul este ca jocurile sunt scumpe.

Ce îmi ziceți sa aleg.
Ambele console costa 250 de euro
Dau fundalaughing

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sauuuuu laughing
250 euro=1200 lei.
1200=700+500.
700 lei: cumperi un ps3 sh modat slim 120/160/250/320/500 gb.
500 lei: ai avea bani cat sa mai iei un xbox 360 4gb/ps3 super slim 12gb ca sa te joci online cat vrei.

| 00cris00 a răspuns:

Buna! Xbox 360 dupa parerea mea este mai bun. De ce? Iti explic acum. Tu spui ca online-ul costa bano. Da, costa bani, 200 lei pe an, dar eu prefer un online excelent fara probleme decat ceva gratis si foarte enervant. Maneta de la xbox 360 are o pozitie a stick-urilor net superioara. Consola insine nu face zgomot, are un sistem de aerisire bine pus la punct si chiar sper sa iti iei un xbox 360. Apropo, sa alegi si kinect-ul pentru ca iti pune foarte mult corpul in miscare. Sa imi spui ce decizie iei! Craciun fericit!

| AntonioOvidiu a răspuns:

Eu am PS3 si sunt foarte foarte multumit de el! De Craciun voi primi PS Move (ceea ce ai tu inclus in pachet) cu jocul "Start The Party"...am vrut jocul Sports Champions 2 dar nu mai avea in magazine.E un avantaj foarte mare ca ai online gratuit deoarece eu ma joc GTA 5 cu prietenii mei din primavara trecuta! Ar fi fost mai bine sa profiti de oferta de Black Friday la EMAGtonguelaystation 4 la doar 1000 lei
Mie imi place mult mai mult joystick-ul de la PS3! Macar la Xbox ce jocuri iti da? Daca iti da jocuri noi precum:FIFA 15, Far Cry 4, Call of Duty Advanced Warfare, GTA 5 e mai bine sa iei Xbox dar nu cred ca iti da asemenea jocuri...E adevarat ca jocurile sunt mai ieftine! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| gGrigore explică (pentru AntonioOvidiu):

In cele 80 de jocuri se includ cele mai noi jocuri:
Destiny, Fifa 15, Far Cry 4, NBA, Lego, Watch Dogs, GTA 5, Forza Motorsport 5, Ryse Son of Rome, Dead Rising 3, NFS Rivals, Assassins Creed IV Black Flag, Battlefield 4, Call of Duty Ghosts, FIFA 14, etc.

| AntonioOvidiu a răspuns (pentru gGrigore):

Atunci clar trebuie sa-ti iei Xbox!