| anonim_4396 a întrebat:

Hi TPU! Am si eu o problema sper sa ma ajutati cu drag.Am Win7 si am luoat minecraft beta 17.3 si imi da bad car video error sau ceva de genu
a venit un prieten la mine si a zis ca nu merge setat Troubleshoot.Si ca sa mearga minecraft imi trebuie acela setat de la mazim la jumate.PLS HELP ME

Răspuns Câştigător
| xTreMFightx a răspuns:

Sall nu e nici o problema din PC i eu am Win7. cum este nou win7 nu este compatibil cu ori ce jocuri deci sa te astepti sa nu-ti mearga mai multe jocuri. de ex mie nu mai merg eurban terror 4.1 pentru ca win-ul nu este compatibil cu acel joc

6 răspunsuri:
| michaelpfan a răspuns:

Trebuie sa iti updatezi driverele de la placa bideo cauti pe google ATI sau NVIDIA drivers depinde ce ai il descarci si instalezi driverele.

| TzP a răspuns:

Trebui sa iti faci update la driverele de la placa video. Eu asa trebuie sa fac de fiecare data cand imi reinstalez windowsul. Am windows 7 x64.

| OvyCrazBoy a răspuns (pentru TzP):

TzP iti multumesc mult dar te rog da-mi si site de unde sa iau driverele am win7 x32 cautami tu please nu ma prea pricep la drivere.

| TzP a răspuns (pentru OvyCrazBoy):

Trebuie sa imi spui ce placa video ai. Dai click dreapta pe My Computer apoi pe Manage si in fereastra care se deschide acolo in stanga dai pe Device Menager. Dai click pe sagetuta din stanga lui Display adapters si acolo o sa iti apara numele placii tale video. Sau poti tu sa iti rezolvi problema si cauti pe google "Drivers for " si numele placii video. Daca nu te descurci iti pot cauta eu. Astept raspunsul tau. Apropo, Minecraft este un joc genial si nu vei regreta ca te apuci de elwinking

| OvyCrazBoy a răspuns (pentru TzP):

Am reusit sa il fac multumesc totusi!:X

| SlowwGaming a răspuns:

Ce *** mea de raspuns e ala mah?laughing mergi pe desktop si dai personalize dai display acolo suns dai adjust rezolution dai advanced settings dai troubleshoot si selecteazal pe a 3 linie si gata iti mrg...