| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Windows Media Player 11 suportă formatele video mpeg4, aac? La mine nu a mers. Poate fi actualizat programul astfel încât să poată reda aceste formate?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un format video poti reda doar daca ai program de decodare (codec) adecvat.
Exista multe pachete de codec-uri, iar daca nu tii neaparat la WMP11 atunci iti recomand sa instalezi K-lite codec pack. Foloseste un player simplu si reda implicit orice format video uzual.
Recomandare: dupa instalare NU mai instala nici un alt player sau codec, fiindca suprascrie pe cele din K-lite si vei avea probleme de redare la filme!

| Dennisz a răspuns:

Eu unul iti recomand BS Player free.
Are codec-uri, subtitrari automate, si cere foarte putine resurse.
WMP 11 este demodat rau, se misca greu si consuma dublu, chiar triplu fata de bs player.
~Cheers~