| poppies a întrebat:

HTC Sensation/xl sau Iphone 4/4s?
Tin sa specific ca nu-l iau pentru fite. Vreau sa am o conexiune buna la internet mai pe oriunde,sa tina cat de cat bateria, sa fie ceva mai rezistent ca nu sunt grijulia lui peste, si-mi cad mai toate lucrurile din mana.Ar mai fi..pentru mesaje.scriu destul de multe pe zi,pentru note, mai putin pentru muzica/fotografii.
Vreau parerea voastra sincera si daca se poate si un site/o recomandare de unde pot lua cu un pret mai mic.

Răspuns Câştigător
| DarkTheory a răspuns:

Parerea mea este sa alegi HTC Sensation XL pentru ca are o conexiune foarte buna si fata de Iphone 4 se incarca mai repede cand este de vorba de a fi pe internet, estetic este mai masiv HTC-ul, poate ecranul ala asa de mare te poate speria, dar iti spun din propria experienta HTC-urile sunt mult mai rezistente fata de produsele Apple, si pentru mesaje find ecranul mai mare ai mai multa libertate pentru a scrie mai usor. Site-uri sunt destule dar recomand sa te uiti pe ebay ca de obicei gasesti multe oferte.

2 răspunsuri:
| BLADEMATE99 a răspuns:

Pentru o conexiune buna la internet iti recomand Iphone 4S, nu stiu daca tine bateria prea mult. Daca zici ca nu esti grijulie, nu iti recomand Iphone pentru. ca daca il scapi o data se face praf...si pentru mesaje sunt cam la fel...decat ca HTC este mai mare.
PS: HTC se strica cam repede, deci iti recomand Iphone 4S si il poti lua de la Orange sau Vodafone.

| Carina1995 a răspuns:

Bateria la iphone 4s e praf, crede-ma.