| SivanCosmin a întrebat:

Http://www.altex.ro/wishlist/ sunt compatibile aceste componente? Si sunt bune pentru ca impreuna sa alcatuiasa un sistem de gaming?

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Link-ul catre wishlist nu este bun!

| SivanCosmin explică (pentru Jipa95):

Sunt urmatoarele:
1.Procesor i3-4160
2.Placa video ASUS Radeon R9 270 R9270-DC2OC-2GD5, 2GB GDDR5, 256bit
3.Placa de baza Arock B85M-DGS, Intel B85, socket 1150, 2xDDR3, 4xSATA3, mATX
4.DVD RW ASUS DRW-24BF1 ST/BLK/B/AS, SATA, negru, bulk
5.Sursa de alimentare SIRTEC HPC-550-H12S, 550W, 12cm fan
6.Hard Disk Drive WESTERN DIGITAL Caviar Blue WD10EZEX, 1000GB, 64MB, SATA 3
7.Memorie desktop Crucial Ballistix BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU, 2x4GB DDR3, 1600MHz, CL9
8.Carcasa Aerocool PGS V2X, AEROPGSV2X-BK/BLUE, 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, mATX, ATX, fara sursa

| Jipa95 a răspuns (pentru SivanCosmin):

Frumos, dar te cam strica procesorul care nu este decat un dual core. Nu zic ca nu este bun, dar eu personal pe acea configuratie as merge pe un i5 4460. Este diferenta mare intre cele 2 procesoare.
In rest e foarte ok.

| SivanCosmin explică (pentru Jipa95):

Stii cumva daca cei de la altex le asambleaza si daca da necesita un cost in plus?

| Jipa95 a răspuns (pentru SivanCosmin):

Habar n-am suna si tu la ei si intereseaza-te happy

| MihaelaCarbunaru a răspuns:

Da sunt compatibile si sunt bune http://bit.ly/1vFU4ic