| anonimgl a întrebat:

Http://www.emag.ro/......52DE-EX041
Ce parere aveti despre acest laptop? Procesorul este bun, placa video?

Răspuns Câştigător
| Drag0s a răspuns:

Procesor. mai bine lipsa. nu cauta amd-uri. pur si simplu nu sunt bune. as putea sa iti listez 20 de motive cel putin. in comparatie cu un Intel pentium. sau Intel in general. AMD sucks!
Placa video e buna.
Daca folosesti calculatorul. pentru chestii personale. si nu folosesti programe gen Photoshop cs4 cs5 (care au cerinte mari) sau nu ai de gand sa folosesti un antivirus gen Norton, sau jocuri de ultima ora atunci procesorul e bunwinking

2 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Ti-as recomanda mai degrama un procesor Intel. Am impresia ca il iei pentru jocuri si ai auzit lucruri bune despre AMD pentru gaming, dar iti garantez ca un Intel de la Core2Duo in sus e mult mai bun. Placa video e foarte buna din moment ce e dedicata si nu integrata si la 512 MB ar trebui sa fie super pentru un laptop. Sunt sigur insa ca la banii astia gasesti alt producator mai bun decat Asus si un procesor mai bun decat AMD (adica Intel).
Succeswinking

| anonimgl explică:

Nu il vreau pentru jocuri.O sa imi cumpar un laptop si as vrea sa stiu care procesor e mai bun.Mi s-a parut buna memoria video.Il folosesc pentru lucruri personale si cateodata si pentru photoshop.