| florincreatoruldevideoclipuri a întrebat:

Http://www.emag.ro/......DGG3CBBBM/

Hey,am auzit ca placa asta video e buna pentru gaming.Intrebarea mea este : este o "oarecare" problema daca are doar 1 GB GDDR5?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Trebuie totusi sa ai in vedere ca e ea o placa ok( http://bit.ly/1CWung4 ) dar nu e chiar gaming. Gaming e cand ai placa video mai scumpa. Oricum, cel mai bine spus, se descurca.
Si decat un 2gb ddr3 mai bine cum e aia. Legat de memorie, teoretic nu o sa ai probleme, mai ales daca nu te joci pe full hd.

| bortanradu a răspuns:

E ok pentru gaming. Sa nu te astepti sa joci Crysis 3 pe ultra 4K dar poti sa joci jocuri recente pe 1080p low destul de comfortabil. Prefer placile Nvidia pentru ca nu consuma la fel de mult curent ca AMD si nu se incalzesc asa de tare. Daca poti, incearca sa iti iei un Nvidia GTX750. E mai scumpa dar o sa fie mult mai buna. De o vreme jocurile au inceput sa foloseasca mai mult de 1 GB de memorie video deci ar fi mult mai bine sa ai cel putin 2GB.

| DavidSuperMoto a răspuns:

Este buna pentru gaming la setari medii spre high(la jocurile aparute mai recent), cu un procesor decent.