| Algo098 a răspuns:

Daca e zgariata suprafata radiatorului, nu ar trebui sa fie nici o problema, e doar o bucata de tabla de cupru. Totul e sa nu fie zgariata partea cu contactele sau sa aiba alt defect.

| nicu991 a răspuns:

Daca te referi la exteriorul capsulei, fi fara griji. Din poza cel mai probabil sunt doar urme de pasta termoconductoare impregnata pe suprafata aia, nicidecum zgarieturi. Oricum nu influienteaza cu nimic zgarieturile daca ar fi atata timp cat nu sunt facute pe pastila propriu-zisa a procesorului, adica sub tabla aia. Poti intreba vanzatorul daca i-a facut delid( l-a decapsulat)