| nimeninimanui a întrebat:

Ieri curatam tastatura laptopului meu. Totul bine si frumos, pana cand am desprins tasta „home" pentru a o curata.O parte din mecanismul de „apasare" (nu prea ma pricep cu detalile tehnice) a zburat pe undeva si nu o mai gasesc. Tasta in sine o am. Credeti ca ar putea sa imi puna un mecanism nou daca merg la un service?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă au "zburat" pe undeva, au aterizat tot în preajma ta! E atât de greu să le cauți? Nu au zburat la 2km, ci la cel mult 2m!
La service îți vor recomanda să îți cumperi o altă tastatură, decât să repari una veche. Când cureți tastatura, trebuie să fii foarte grijuliu, nu folosi lichide, nu o zdruncina, nu-i scoate tastele. Se defectează ușor.

| K0sti a răspuns:

Cand nu te pricepi, nu te bagi... exista o vorba! Doar daca au o tastatura defecta, identica cu a ta, din care sa ia mecanismul!

| Florentina9210 a răspuns:

Doar daca au un model asemanator cu tastatura ta. Cum au zburat? Te-ai enervat pe butoane, asa-i?