| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am luat un telefon Nokia Asha 201 de la Vodafone pe puncte de fidelitate, prelungind contractul pe o perioada de timp.Desi abonamentul meu avea inclus 80MB trafic de internet pe luna,cand am incercat sa navighez pe niste pagini,pe langa faptul ca nu m'i se conecta, am vazut ca m'i s-a mai adaugat si cost suplimentar 1, 25 E.

Intrebarea e daca astia 1, 25 E sunt datorita faptului ca am intrat pe net[desi, cum spuneam, aveam 80MB trafic]sau datorita mesajelor de configurare de la inceput?

1 răspuns:
| Vasybulan a răspuns:

Din cate stiu, sunt anumite site-uri, la care daca te conectezi de pe mobil, te taxeaza. Nu sunt nici eu sigur. Insa poti incerca urmatoarea chestie:viziteaza doar site-uri gratuite(gen facebook, hi5, yahoo, etc.) iar in cazul in care nu iti face cost, inseamna ca e de la site-urile respective. Daca si asa iti face cost, suna la Serviciul de Relatii cu Clientii. Si apropo, nu ti'a fost gata traficul de date? Adica sa nu mai ai MB pentru trafic.